next

KS Dekorglass TV

Tabela

Niesamowity mecz w Działdowie, o awansie zadecyduje rewanż w Bydgoszczy

Mistrz Polski Dekorglass Działdowo po bardzo wyrównanym meczu przegrał z Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz 2:3 w pierwszym meczu półfinału Lotto Superligi.
 Świetnie zagrał Jakub Dyjas, który po raz 12 w tym sezonie zdobył komplet punktów. Najpierw pokonał Artura Grelę 3:0, a następnie Viacheslava Burova 2:0. Do historii przejdzie pierwszy set z Grelą, w którym Dyjas ze stanu 8:10 wyszedł na prowadzenie 11:10, a następnie trwała niesamowita walka o zwycięstwo. Końcowy rezultat 21:19!
 Patryk Lewandowski wygrał pierwszego seta z Viacheslavem Burovem 11:9, w drugim prowadził 5:0, a w trzecim 5:1, ale obydwa przegrał. Grał ambitnie i doprowadził do piątego seta, lecz w nim lepszy był rywal.
 Później nie powiodło się Patrykowi Chojnowskiemu w pojedynku z Vladislavem Ursu, a na koniec – po grze Dyjasa z Burovem – doszło do meczu deblowego. Wprowadzony z rezerwy Wenliang Xu w parze z Patrykiem Lewandowskim rywalizowali z Ursu i Grelą. W 2 secie, przy stanie 0:3, trener Michał Dziubański poprosił o przerwę i po niej zawodnicy Dekorglassu wygrywali 4:3. Ostatecznie jedna górą byli bydgoszczanie.
 Rewanż odbędzie się w niedzielę, 8 maja o g. 15:00 w Bydgoszczy.