Dekorglass wygrał po świetnym meczu 3:0 w Białymstoku

Świetny występ Dekorglassu Działdowo! Mistrz Polski wygrał na wyjeździe z UKS Dojlidy Białystok 3:0 (9-1 w setach) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Lotto Superligi. Rewanż już w niedzielę, 10 kwietnia o g. 16:00 w hali w Działdowie.
 Zespół prowadzony przez trenera Michała Dziubańskiego rozegrał bardzo dobre spotkanie, a punkty zdobyli Patryk Chojnowski, Dyjas Jakub i 廖振珽/ Liao Cheng Ting.
 Wracający do wysokiej formy Patryk Chojnowski w dwóch setach toczył bardzo zacięty bój z Patrykiem Zatówką. Wygrał do 10 i 9. Ale trzeci set zdecydowanie dla zawodnika Dekorglassu, który prowadził 5:0, 9:1 i ostatecznie zwyciężył 11:3.
 W drugiej grze Jakub Dyjas powtórzył rezultat z pierwszego spotkania w tym sezonie i ponownie pokonał Kamila Zdzienickiego 3:0. Lider klubu z Działdowa ma już 28 zwycięstw w singlu w rozgrywkach 2021/2022, przy zaledwie jednej porażce.
 Na wielkie brawa zasłużył także Cheng-Ting Liao, wspierany z ławki przez Dyjasa, Chojnowskiego i Wenlianga Xu. Mimo że przegrał pierwszego seta z Aleksandrem Khaninem 8:11 i w drugim było 1:4, potrafił odwrócić losy pojedynku. Trener Dziubański poprosił o przerwę i po niej Liao wyszedł na prowadzenie 5:4. Zwyciężył w 2 i 3 secie, zaś w 4 przegrywał 6:9. Od tego momentu Tajwańczyk z Dekorglassu seryjnie punktował i przypieczętował zwycięstwo w całym piątkowym meczu.
Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo 0:3
Patryk Zatówka - Patryk Chojnowski 0:3 (10:12, 9:11, 3:11)
Kamil Zdzienicki – Jakub Dyjas 0:3 (5:11, 8:11, 7:11)
Aleksander Khanin - Cheng-Ting Liao 1:3 (11:8, 8:11, 9:11, 9:11)