• 21 Kwi 2024 16:00
  • 28 Maj 2024 17:00
  • 31 Maj 2024 18:00

Horror w Działdowie

Po wysokim zwycięstwie z Kolpingiem Jarosław kibice byli pewni łatwej wygranej z niżej notowaną Polonią Bytom. Jednak w sporcie nic nie można przewidzieć. To co działo się we wtorkowym spotkaniu można śmiało nazwać tenisowym horrorem. Sytuacja zmieniała się po każdej rozgrywanej walce. Dobrze rozpoczął swój pojedynek Patryk Chojnowski, który pokonał 3:0 Jakuba Kosowskiego. W tej walce w drugim secie zawodnik Dekorglassu zwyciężył na przewagi 15:13. Do kolejnej walki stanęli naprzeciwko siebie dwaj Czesi. Jiri Vrablik i Tomas Konecny. Nasz tenisista nie mógł znaleźć na rywala żadnego sposobu i przegrał pojedynek 1:3. W kolejnym pojedynku nasz Chińczyk, Wenliang Xu pokazał bardzo dobrą grę w pojedynku z innym Czechem Radkiem Mrkvicką. Nasz zawodnik po prostu szalał przy stole i pewnie zwyciężył rywala 3:0. Wydawało się, że w drugiej swojej potyczce tego dnia Patryk Chojnowski poradzi sobie z bardzo dobrze grającym Tomasem Konecnym. Jednak tym razem nasz tenisista, podobnie jak Vrablik, nie znalazł sposobu na wspaniałą grę Czecha, ulegając mu 0:3. W meczu zrobiło się remisowo i do rozstrzygającego pojedynku wyszli Jiri Vrablik i Jakub Kosowski. Pierwsze dwa sety wygrał zdecydowanie nasz zawodnik, ale w trzeciej partii lepszy był rywal. W czwartym secie, choć było nerwowo, wygrał nasz zawodnik i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dekorglassu 3:2. Za dwa tygodnie (3 lutego) kolejne spotkanie w Działdowie. Przeciwnik chyba najtrudniejszy, lider rozgrywek Olimpia – Unia Grudziądz. Nasza drużyna zajmuje aktualnie 3. miejsce w ligowej tabeli.

Dekorglass – Polonia Bytom 3:2

Patryk Chojnowski – Jakub Kosowski 3:0

Jiri Vrablik – Tomas Konecny 1:3

Wenliang Xu – Radek Mrkvicka 3:0

Patryk Chojnowski – Tomas Konecny 0:3

Jiri Vrablik – Jakub Kosowski 3:1