Sukces Mateusza Rutkowskiego

W Łodzi w dniach 24-26 października rozegrano I Grand Prix Polski w kategorii żaków. Działdowo reprezentował tam zawodnik Dekorglassu Mateusz Rutkowski. Ponieważ nasz zawodnik był wysoko sklasyfikowany w rankingu od razu wystąpił w turnieju głównym, bez dodatkowych eliminacji. W pierwszej walce grupowej pokonał rywala z Sierakowic Dawida Michnę 3:1, w drugiej potyczce uległ 0:3 zawodnikowi z Piaseczna Ernestowi Ciechomskiemu. Trzeci pojedynek decydował o awansie do dalszych gier. Podopieczny Sławomira Ostrowskiego spotkał się w nim z Szymonem Rogozińskim z Nysy. Wygrał nasz zawodnik 3:2. W fazie pucharowej Mateusz Rutkowski pokonał najpierw zawodnika z Torunia Antoniego Zglińskiego 3:1, a następnie Maksymiliana Zawiślaka z Piotrkowa Trybunalskiego 3:0 i dzięki temu awansował do najlepszej ósemki w kraju. W walce o awans do pierwszej czwórki uległ Tomaszowi Mrozkowi (Dąbcze- województwo wielkopolskie) 1:3. W ostatnim swoim pojedynku nasz zawodnik walczył ostatecznie o 7. miejsce. Jego rywalem był Filip Kostecki z Nadarzyna. Po zaciętej walce zwyciężył Mateusz Rutkowski 3:2. W turnieju GP zwyciężył Dawid Kosmal z Limanowej.

(Źródło: Tygodnik Działdowski)