Dekorglass wygrał z Wicemistrzem Polski w Bydgoszczy!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa w Lotto Superlidze! Mistrz Polski z 2021 roku Dekorglass Działdowo wygrał dzisiaj z Wicemistrzem Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1. W piątek naszą drużynę czeka inauguracyjne spotkanie w Lidze Mistrzów – do Działdowa przyjedzie Sporting Clube De Portugal.
 W niedzielnym meczu Lotto Superligi dwa punkty zdobył Kaii Konishi, a jeden Jakub Dyjas. Na „trójce” wystąpił Patryk Lewandowski, który zastąpił grającego w piątek Jonathana Grotha.
 W pierwszym pojedynku Jakub Dyjas spotkał się z Taku Takakiwą, który grał w Dekorglassie w latach 2018-2020. Kuba Dyjas dość gładko wygrał 1 i 3 seta, zaś w 2 przegrywał 6:9 i 9:10, a mimo to triumfował 12:10.
 Później Kaii Konishi pokonał Artura Grelę 3:1. Dwa ostatnie sety Japończyk rozstrzygnął na przewagi 14:12. W kolejny grze Mistrz Polski i wychowanek Dekorglassu Patryk Lewandowski przegrał z Vladislavem Ursu 0;3. Najbardziej zacięty był 2 set, w którym nasz zawodnik obronił dwa setbole przy 8:10.
 O końcowym wyniku zadecydowała rywalizacja Japończyków. Kaii Konishi okazał się lepszy od Taku Takakiwy. W 1 secie reprezentant klubu z Działdowa wygrał 13:11, choć przegrywał 9:10 i 10:11, a w drugim triumfował 12:10.
 Piątkowe (21 października) spotkanie Dekorglassu ze Sportingiem w Lidze Mistrzów rozpocznie się o g. 17:15.
Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Dekorglass Działdowo 1:3
Taku Takakiwa – Jakub Dyjas 0:3 (5:11, 10:12, 4:11)
Artur Grela – Kaii Konishi 1:3 (11:3, 7:11, 12:14, 12:14)
Vladislav Ursu – Patryk Lewandowski 3:0 (11:6, 12:10, 11:5)