next

KS Dekorglass TV

Tabela

Polacy przegrali ze Szwecją, ale są w 1/8 finału Drużynowych Mistrzostw Świata

Reprezentacja Polski, w składzie ze związanymi z Dekorglassem Działdowo Samuelem Kulczyckim i Maciejem Kubikiem, zajęła 2 miejsce w grupie 5 Drużynowych Mistrzostw Świata w chińskim Chengdu. Dziś Biało-Czerwoni przegrali ze Szwecją 0:3, ale już wcześniej obydwa zespoły zakwalifikowały się do 1/8 finału.
 Losowanie odbędzie się za kilka godzin, po zakończeniu wszystkich spotkań grupowych, i wtedy Polacy poznają rywali w meczu, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału DMŚ.
We wtorkowy poranek czasu polskiego Samuel Kulczycki zagrał w pierwszym pojedynku z Trulsem Möregårdhem, który w poprzednim sezonie występował w barwach naszego klubu w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów. Polak przegrał 0:3, podobnie jak później Maciej Kubik z Kristianem Karlssonem.
 Najbliżej zwycięstwa był Miłosz Redzimski, który prowadził 2:0 w setach, a potem w 3 secie miał piłkę meczową w rywalizacji z Mattiasem Falckiem.
Polska – Szwecja 0:3
Samuel Kulczycki - Truls Möregårdh 0:3 (9:11, 7:11, 13:15)
Maciej Kubik - Kristian Karlsson 0:3 (5:11, 9:11, 6:11)
Miłosz Redzimski - Mattias Falck 2:3 (11:7, 11:7, 12:14, 6:11, 8:11)