next

KS Dekorglass TV

Tabela

Samuel Kulczycki: to był turniej pełen zwrotów akcji

- To był turniej pełen zwrotów akcji, a i trudnych momentów nie brakowało. Na szczęście wszystko wytrzymałem i w decydującej rundzie pucharowej wygrałem wszystkie mecze, od 1/8 finału do gry o złoty medal – mówi Samuel Kulczycki, związany z Dekorglassem Działdowo, po zwycięstwie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kluż-Napoka.
 Równo rok temu Samuel Kulczycki w barwach Dekorglassu pokonał Miłosza Redzimskiego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki 4:0 w finale Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Teraz zmierzyli się w półfinale Młodzieżowych ME do lat 21. Samuel Kulczycki zwyciężył 4:1.
 - W decydujących spotkaniach grało mi się dużo lepiej i spokojniej niż na początku zawodów. Na inaugurację z Włochem Oyebode przegrywałem 3:8 w piątym secie, przy 2:2. Wygrałem jednak 13:11, a cały mecz 4:2. Później przegrałem z Rumunem Ionescu 2:4, a na koniec fazy grupowej pokonałem Fina Naumiego 4:1 – powiedział 20-letni Samuel Kulczycki.
 Od 1/8 finału kolejno wygrał z Francuzem Bardet 4:3, Rumunem Chiritą 4:3, wspomnianym Redzimskim 4:1 i w finale z Mołdawianinem Ursu 4:2.
 - Z Lilianem Barder obroniłem 4 piłki meczowe. Zdaję sobie sprawę, że mogłem przegrać jedną z tych akcji i byłoby po wszystkim… Nie pamiętam tak ciężkiej sytuacji, z której wyszedłem jako triumfator. Po tym sukcesie grało mi się zdecydowanie łatwiej, choć z Chiritą też zagraliśmy siedem setów. Miałem piłki setowe na 3:0 i 3:1, ale przegrywałem końcówki. Zrobiło się 2:3 i 6:6, ale wytrzymałem tego seta i nie oddałem już ani jednej akcji – dodał zawodnik zdobywający medale Mistrzostw Polski w składzie Dekorglassu.
 Samuel Kulczycki przyznał też, że jest bardzo zadowolony ze złotego medalu, ale już przed nim kolejne wyzwania sportowe.
 - W piątek mój niemiecki klub Liebherr Ochsenhausen gra mecz pucharowy z Bad Konigshofen, a w niedzielę lecę na Drużynowe Mistrzostwa Świata do Chin.
 W deblu zawodnicy związani z Dekorglassem Maciej Kubik i Samuel Kulczycki wywalczyli brązowy medal w Młodzieżowych ME w Rumunii.