next

KS Dekorglass TV

Tabela

Świetny początek sezonu pierwszoligowego Dekorglassu

W swoim pierwszym meczu w sezonie 2022/2023 w grupie północnej 1 ligi Dekorglass II Działdowo wygrał z Energą Manekin II Toruń 6:4.
 W singlu dwa punkty zdobyli Wenliang Xu i Jakub Miszkurka, jeden Patryk Lewandowski. W grze podwójnej triumfowali Kamil Kurowski i Wenliang Xu. Wystąpił także Mateusz Rutkowski.
 To było bardzo dobre i jednocześnie trudne spotkanie. Na pierwszym stole świetnie zagrał wychowanek Dekorglassu i zarazem Mistrz Polski Juniorów Patryk Lewandowski, który pokonał byłego Wicemistrza Polski Seniorów Konrada Kulpa 3:2, mimo że przegrywał 0:2. W ostatnim secie zwyciężył 12:10.
 Wcześniej Patryk Lewandowski stoczył zacięty pojedynek z innym byłym kadrowiczem Tomaszem Kotowskim. Nasz reprezentant uległ rywalowi nieznacznie 2:3. Równy mecz z Konradem Kulpą zagrał Kamil Kurowski. Wygrał drugiego seta 11:6, zaś pierwszego i trzeciego przegrał na przewagi.
 Na drugim stole Dekorglass był zdecydowanie lepszy i zwyciężył we wszystkich 5 meczach, w tym 3 po 3:0, z torunianami. Wenliang Xu ograł Dawida Michnę 3:2 i Samuela Michnę 3:0, a Jakub Miszkurka pokonał Kacpra Szurleja 3:0 i Dawida Michnę 3:1. W deblu Kamil Kurowski i Wenliang Xu pokonali parę Szurlej/S. Michna 3:0.