next

KS Dekorglass TV

Tabela

WTT Youth Star Contender: Maciej Kubik wygrał turniej w Skopje

Maciej Kubik, zdobywający medal Mistrzostw Polski w barwach Dekorglassu Działdowo, wygrał turniej WTT Youth Star Contender w Skopje. W stolicy Macedonii Północnej grał również Mateusz Sakowicz, który w indywidualnych zawodach krajowych będzie reprezentował Dekorglass.
 Po wczorajszych trzech zwycięstwach w eliminacjach grupowych, dzisiaj Maciej Kubik kontynuował passę wygranych w turnieju głównym juniorów U-19.
 Pokonał w 1/8 finału kolegę z kadry narodowej Mateusza Zalewskiego 3:0 (11:7, 11:8, 13:11), w ćwierćfinale i półfinale Tajwańczyków - Kao Cheng-Jui 3:2 (11:8, 11:4, 10:12, 8:11, 11:7) i Feng Yi-Hsin 3:2 (8:11, 11:6, 8:11, 11:8, 18:16). Na co dzień Maciej Kubik i Feng Yi-Hsin grają razem w lidze niemieckiej w Zugbrücke Grenzau.
 W czwartkowym finale reprezentant Polski spotkał się z Japończykiem Hayate Suzuki . Maciej Kubik zwyciężył 3:1 (8:11, 11:7, 11:1, 11:8).
 Natomiast w zawodach kadetów U-15 Mateusz Sakowicz uległ w 1/8 finału Chińczykowi Xuang Xunanowi 1:3 (11:9, 2:11, 6:11, 2:11). Pingpongista z Azji wygrał całe zawody. Z kolei w ćwierćfinale debla Mateusz Sakowicz i Rafał Formela przegrali ze Słowakiem Samuelem Arpasem i Portugalczykiem Tiago Abiodunem 0:3 (14:16, 9:11, 4:11).