Maciej Kubik: celowałem w dwa złote medale ME Juniorów

- Jestem bardzo zadowolony z awansu do dwóch finałów, ale oczywiście chciałem zdobyć złoto w singlu i drużynówce – mówi Maciej Kubik, 2-krotny srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie. Reprezentant Polski związany jest z Dekorglassem Działdowo.
 Po 6 zwycięstwach z rzędu Polacy, w składzie z Maciejem Kubikiem, Miłoszem Redzimski, Mateuszem Zalewskim, Szymonem Kolasą i wychowankiem Dekorglassu Patrykiem Lewandowskim, rywalizowali o tytuł mistrzowski z Rumunią. Maciej Kubik przegrał z Iulianem Chiritą 1:3 i wygrał z Dariusem Movileanu 3:2.
 - Z Chiritą nie pokazałem pełni moich możliwości, ale muszę przyznać, że rywal zagrał świetnie. Do spotkania z Movileanu wyszedłem przy wyniku 1:2 w całym meczu i pomimo dużej presji i dobrej gry zawodnika rumuńskiego, dałem radę zwyciężyć 3:2 – powiedział 19-letni Maciej Kubik.
 W grze pojedynczej również osiągnął finał, w którym uległ Rumunowi Eduardowi Ionescu 1:4. - Występy w singlu utrudniały mi problemy zdrowotne, z którymi borykałem się od pierwszego meczu z Turkiemi Karabogą aż do końca zawodów – stwierdził nasz reprezentant.
 W ćwierćfinale zrewanżował się Iulianowi Chiricie (4:1) za porażkę w rywalizacji zespołowej, a natomiast w półfinale pokonał 4:3 Włocha Andreę Puppo, z którym grał w debla w turniejach międzynarodowych.
 - Najlepszym moim meczem był właśnie ćwierćfinał z Chiritą, a najtrudniejszym półfinał z Puppo. W ostatnim secie zwyciężyłem 11:9. W finale walczyłem z Ionescu, który grał swój turniej życia. Było mi ciężko wejść w ten mecz. Miałem swoją szansę przy 1:2 i 10:8, ale niestety nie wygrałem tego seta – dodał Maciej Kubik.
 Oceniając start w MEJ, przyznał:
 - Na pewno na długo zapamiętam spotkanie półfinałowe z Francją. Wygrałem 2 trudne mecze z Kouraichi 3:1 i Poret 3:2, mimo że przegrywałem już 5:9 w piątym secie.
 Niestety Maciej Kubik nie mógł zagrać w mikście, bowiem jego niemiecka partnerka Sophia Klee doznała kontuzji kolana w drużynówce.
 - Z kolei w deblu z Chorwatem Ivorem Banem nie zdołaliśmy zdobyć medalu. Przegraliśmy z Grekiem Manolopoulosem i Węgrem Krebsem 2:3. Mieliśmy słabszy moment i trudności z jednym z ustawień, gdy grecki obrońca grał na Bana – mówił Maciej Kubik, który w sierpniu zagra w Mistrzostwach Europy Seniorów w Monachium.