Maciej Kubik Wicemistrzem Europy Juniorów w grze pojedynczej

Maciej Kubik został Wicemistrzem Europy Juniorów w grze pojedynczej. Zawodnik związany z Dekorglassem Działdowo jest multimedalistą ME Juniorów i Kadetów. W dzisiejszym finale w Belgradzie uległ Rumunowi Eduardowi Ionescu 1:4.
 Mimo że mecz o złoto nie rozpoczął się korzystnie dla Macieja Kubika (0:2), to jednak walczył ambitnie i był bliski wyrównania. Trzeciego seta wygrał do 6, zaś w czwartym nieznacznie przegrał na przewagi do 10. Niestety piąty set należał do Ionescu, który stanął na najwyższym stopniu podium.
 Dla Macieja Kubika to drugie srebro w MEJ w serbskiej stolicy. Wcześniej wraz m.in. z Patrykiem Lewandowskim, wychowankiem Dekorglassu, sięgnął po tytuł wicemistrzowski w turnieju drużynowym.
 W 2021 roku w chorwackim Varażdinie Maciej Kubik wywalczył dwa złote medale – w deblu z Samuelem Kulczyckim, którego karierę sportową także wspiera firma Dekorglassu, oraz w Drużynowych MEJ.
 Z kolei w 2018 roku w Kluż-Napoce Maciej Kubik został podwójnym Mistrzem Europy Kadetów, w singlu i deblu z Chorwatem Ivorem Banem.
Wynik finału singla MEJ
Maciej Kubik (Polska) – Eduard Ionescu (Rumunia) 1:4 (6:11, 9:11, 11:6, 10:12, 5:11)