WTT Star Contender: wspaniały mecz Jakuba Dyjasa, awansował do ćwierćfinału debla

Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo i Belg Cedric Nuytinck wyeliminowali rozstawionych z nr 1 Japończyków Yukiyę Udę i Shunsuke Togami 3:2 i awansowali do ćwierćfinału turnieju WTT Star Contender w Budapeszcie.
 Po wczorajszym zwycięstwie ze Szwedami Trulsem Möregårdem (były zawodnik naszego klubu) i Antonem Kallbergiem 3:2, dzisiaj Wicemistrzowie Europy Kuba Dyjas i Cedric Nuytinck stanęli przed kolejnym bardzo trudnym zadaniem.
 Z najwyżej rozstawionymi Udą i Togami wygrali pierwszego seta do 10, a dwa kolejne przegrali. W 4 secie lider Dekorglassu i Nuytinck triumfowali 11:7, zaś w ostatnim od początku wysoko prowadzili. Przy stanie 7:3 zdobyli trzy punkty z rzędu i było już 10:3! Wtedy Azjaci obronili 4 meczbole, ale ostatnie słowo należało do Jakuba Dyjasa i Cedrica Nuytincka.
Na razie nie wiadomo kto będzie rywalem w 1/4 finału – Chińczycy Liang Jingkun i Lin Gaoyuan lub Węgrzy Tamas Lakatos i Csaba Andras.
Wynik 1/8 finału debla
Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Polska/Belgia) – Yukiya Uda/Shunsuka Togami (Japonia) 3:2 (12:10, 7:11, 5:11, 11:7, 11:7)