WTT Star Contender: świetny mecz Jakuba Dyjasa w grze podwójnej

Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo i Cedric Nuytinck awansowali do 1/8 finału debla w WTT Star Contender w Budapeszcie. W kwalifikacjach wygrali ze Szwedami Trulsem Möregårdem i Antonem Kallbergiem 3:2.
 To był świetny występ Kuby Dyjasa przeciwko byłemu zawodnikowi naszego klubu Trulsowi Möregårdowi.
 Mimo że Wicemistrzowie Europy Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck przegrywali 0:1 i 1:2, potrafili doprowadzić do remisu 1:1 i 2:2. W 4 secie musieli bronić meczbola. Ale na szczęście wygrali 13:11.
 Decydujący set układał się po myśli zawodnika Dekorglassu i Nuytincka. Prowadzili 7:3, 8:4, 9:5 i zwyciężyli 11:8.
 W 1/8 finału gry podwójnej rywalami będą Japończycy Yukiya Uda i Shunsuke Togami.   Wczoraj w kwalifikacjach singla Jakub Dyjas wygrał z Lam Siu Hangiem z Hongkongu 3:2 i przegrał z Jang Woojinem z Korei Południowej 2:3.
 Wynik kwalifikacji debla
Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Polska/Belgia) – Truls Moregard/Anton Kallberg (Szwecja) 3:2 (2:11, 11:9, 6:11, 13:11, 11:8)