WTT Star Contender: Jakub Dyjas wygrał z Lam Siu Hangiem

Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo po bardzo trudnym meczu wygrał w poniedziałkowe południe z Lam Siu Hangiem z Hongkongu 3:2 w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju WTT Star Contender w Budapeszcie.
 Po zwycięstwie 11:9 w pierwszym secie, w drugim i trzecim Kuba Dyjas przegrał do 9 i 6. W czwartym Polak triumfował 11:6 i był remis 2:2. Od początku decydującego seta lepszy był lider Dekorglassu, który prowadził 2:0, 5:2 i 9:5. Rywalowi z Azji udało się wyrównać, ale dwie ostatnie akcji należały do Jakuba Dyjasa.
 Jeszcze dzisiaj, o g. 19:50 Kuba Dyjas, zajmujący 70 miejsce w rankingu światowym, zagra z Koreańczykiem Jang Woojinem, który na liście ITTF jest 30. To też pokazuje skalę trudności w eliminacjach w węgierskiej stolicy.
 W el. gry podwójnej aktualni Wicemistrzowie Europy Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck spotkają się ze Szwedem Trulsem Möregårdem i Antonem Kallbergiem. W ubiegłym sezonie, kiedy grał w barwach Dekorglassu, Truls Möregård został Wicemistrzem Świata w singlu.
Wynik 1 rundy eliminacji.
Jakub Dyjas (Polska) – Lam Siu Hang (Hongkong) 3:2 (11:9, 9:11, 6:11, 11:6, 11:9)