KS Dekorglass TV

Tabela

Pasjonujący mecz Patryka Lewandowskiego w Havirovie

WTT Youth Contender: pasjonujący mecz Patryka Lewandowskiego w Havirovie.
 Mistrz Polski Juniorów Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) po niesamowitym, trwającym 45 minut pojedynku przegrał z Izraelczykiem Talem Israelim 2:3 w 1/32 finału singla w turnieju do lat 19 w WTT Youth Contender Havirov 2022 w Czechach.
 To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Patryka Lewandowskiego, dwukrotnego medalisty Drużynowych Mistrzostw Polski (Lotto Superlig) w barwach Dekorglassu – złoto w 2021 roku i brąz w 2022 roku. Uległ rywalowi po wyrównanej grze, w której miał swoje szanse na zwycięstwo.
 Pierwszego seta wychowanek Dekorglassu Działdowo wygrał 13:11, drugiego minimalnie przegrał 9:11, zaś próbą nerwów był trzeci. W rywalizacji na przewagi lepszy okazał się Patryk Lewandowski i triumfował 16:14. Niestety w czwartym secie nie udało mu się postawić kropki nad „i” i uległ przeciwnikowi z Izraela 10:12. Ostatni set należał do Tala Israeliego, który zwyciężył do 6.
 18-letni Patryk Lewandowski pokazał, że jest w dobrej formie. Już za 4 tygodnie zadebiutuje w Mistrzostwach Europy Juniorów. Turniej w Belgradzie będzie jego najważniejszym sprawdzianem międzynarodowym w karierze w tej kategorii wiekowej. W tym sezonie w barwach klubu z Działdowa występował w Lotto Superlidze i Lidze Mistrzów.
Wynik 1/32 finału:
 Patryk Lewandowski (Polska) – Tal Israeli (Izrael) 2:3 (13:11, 9:11, 16:14, 10:12, 6:11)