Wenwen Liu: zagramy o zwycięstwo w Działdowie

- W swojej hali zagramy o zwycięstwo i mam nadzieję, że w rewanżu przechylimy szansę awansu na swoją stronę – mówi Wenwen Liu, trenerka tenisistek stołowych Dekorglassu Działdowo.
 W pierwszym spotkaniu w barażach o awans do 1 ligi Dekorglass przegrał w Lublinie z ATS Akanza AZS UMCS Lublin 3:7. Rewanż w piątek 10 czerwca o g. 18:00 w Działdowie.
 - Połowa gier, czyli 5 z 10, zakończyła się po pięciu setach, a czego my wygraliśmy dwa takie pojedynki. Cały mecz był bardzo wyrównany, nasze zawodniczki walczyły do ostatnich piłek, ale zabrakło im trochę szczęścia – powiedziała Wenwen Liu.
 Lublinianki prowadzą na „półmetku” rywalizacji 7:3 i 26-16 w setach. Przed młodą drużyną Dekorglassu bardzo duże wyzwanie sportowe w meczu meczu rewanżowym.
 - Musimy wygrać minimum 7:3 i mieć lepszy bilans setów. Z pewnością to to trudne zadanie, ale wciąż mamy szansę i spróbujemy ją wykorzystać – dodała trenerka zespołu z Działdowa.
 W pierwszym meczu w barwach Dekorglassu wystąpiły Wiktoria Kowalska (1,5 pkt), Maria Pieckowska (1), Julia Kowalska (0,5) i Natalia Brzezińska. Blisko zwycięstwa w singlu była także Julia Kowalska, która prowadziła 2:1 z Weroniką Szewczak.