Samuel Kulczycki: chciałbym zdobyć 4 złote medale Młodzieżowych MP

- Chciałbym zdobyć 4 tytuły, ostatnio wygraliśmy w drużynie i zwyciężyłem w singlu, teraz chciałbym również dołożyć złoto w mikście i deblu – mówi reprezentujący Dekorglass Działdowo Samuel Kulczycki przed rozpoczynającym się w czwartek 26 maja Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w Nowym Dworze Mazowieckim.
 - Nie mogłem obronić tytułu Mistrza Polski Seniorów, więc spróbuję po raz 2 z rzędu zdobyć złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej – powiedział Samuel Kulczycki. Firma Dekorglass pomaga w jego rozwoju sportowym. Kilka miesięcy temu został Wicemistrzem Świata Juniorów w singlu.
 19-letni Samuel Kulczycki wystąpi w 34 edycji MMP w singlu, mikście ze swoją narzeczoną Gabrielą Dyszkiewicz, deblu z Adamem Dudziczem i zawodach drużynowych – jako reprezentacja Warmii i Mazur – z Łukaszem Sokołowskim i Jakubem Miszkurką.
 - W grze podwójnej miałem ponownie wystąpić z Kamilem Dziadkiem, ale doznał kontuzji i nie będzie go w Nowym Dworze Maz. W tej sytuacji nie szukałem nikogo do debla i miałem nie zagrać w tej konkurencji. Ale 2 dni przed zawodami Adam Dudzicz, abyśmy spróbowali wspólnie powalczyć - dodał tenisista stołowy, który w krajowych turniejach indywidualnych – podobnie jak Maciej Kubik – gra w barwach Dekorglassu Działdowo.
 Kilka tygodni Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zakończyli rywalizację w sezonie 2021/2022 w Bundeslidze.
 - Wróciłem do rodzinnego Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie trenowałem pod okiem mojego taty Szymona, razem ze swoim rodzeństwem Alanem i Wanessą oraz Bogusławem Koszykiem i zawodnikami z 1 ligi. Potem miałem obóz kadry narodowej w Cetniewie i wróciłem do Niemiec. W czerwcu czekają mnie starty w turniejach WTT Contender w Chorwacji i Słowenii, a w sierpniu w Mistrzostwach Europy w Monachium. Tam najprawdopodobniej zagramy z Maćkiem w deblu – mówił Samuel Kulczycki.
 - Kiedyś będąc kadetem zdobyłem w juniorach 3 złote medale MP, więc teraz spróbuję poprawić ten wynik – powiedział reprezentant Dekorglassu.